ikona facebook ikona instagram ikona youtube

Indie - Himalaje Goa - wiele odcieni błękitu

Himalaje Buddyjskie klasztory, Taj Mahal i Goa. Kulturowa i przyrodnicza podróż przez Indie.
Ile to kosztuje:
4 950,00 zł
2 570,00 USD
Jak długo:
13 dni
Kiedy:
06-07 - 18-07-2025
Grupa:
min. 16 os.
Chcę dołączyć

Aklimatyzacja w Leh na 3524 m n.p.m., buddyjskie klasztory, niesamowita przełęcz Khardung La, Dolina Nubry, rafting na rzece Zanskar, wizyta w Turtuk przy granicy z Pakistanem, a na koniec Taj Mahal, Czerwony Fort i relaks na plażach Goa. Himalaje i kultura Indii w pełnej krasie.

CO NA CIEBIE CZEKA?

  • Klasztory i stupy buddyzmu tybetańskiego w Himalajach
  • Przejazd przełęczą Khardungla - jedną z najwyższych dróg świata.
  • Noclegi w namiotach w dolinie Nubry, tam gdzie żyją baktriany
  • Jeden z 7 cudów Świata, Taj Mahal
  • Relaks na rajskich plażach Goa
1 dzień
Dziś zaczynamy naszą wyprawę. Najpierw lecimy do Delhi. Spotykamy się z pilotem na lotnisku Okęcie i ruszamy do Indii!
2 dzień
Po porannym przelocie, natychmiast kwaterujemy się w hotelu i zapadamy w rewitalizującą drzemkę. Popołudniu zobaczymy największą hinduistyczną świątynię Akshardham, która pokazuje dziedzictwo kulturowe tysięcy lat Indii, nawiązując do architektury sprzed ponad 1500 lat. Tu będziemy mieć szansę zobaczyć ciekawy nowoczesny pokaz laserowy opowiadający historię. Wracamy do hotelu na nocleg.
3 dzień
Lecimy w Himalaje, do miasta Leh. Lądujemy na wysokości 3524 m.n.p.m. Po powitalnym zdrowym drinku czeka nas relaks i czas na aklimatyzację. Dla chętnych pierwszy spokojny spacer do Shanti Stupa – symbolu Leh. Jest to buddyjska stupa z białymi kopułami. W jej podstawie znajdują się relikwie Buddy, przechowywane przez XIV Dalajlamę.  Ze wzgórza roztacza się piękny widok na okoliczne góry i miasto Leh.
4 dzień
Naszą podróż zaczynamy od wizyty w klasztorze Thiskey. Weźmiemy udział w porannej pudży. Klasztor Thiskey słynie z uderzającego podobieństwa do Pałacu Potala w Lhasie, w Tybecie. To świetne miejsce na rozpoczęcie podróży po Ladakhu. Odnaleźć tu można wewnętrzny spokój oraz wyciszyć się obserwując tradycyjne poranne rytuały mnichów i nabożeństwa modlitewne. Thiskey Gompa słynie również z ogromnego posągu siedzącego Buddy, zajmujego dwie kondygnacje budynku. Potem udamy się do Shey, dawnej stolicy Ladakh. Znaczenie Shey dla wyznawców potwierdza ogromna liczba Czortenów (tybetański odpowiednik stupy) rozmieszczonych wokół wsi i obok zespołu pałacowego. Wspaniałym podsumowaniem pierwszego dnia w Himalajach będzie klasztor Hemis z XI w. w którym zobaczymy intensywnie szafranowe stroje lamów. Z klasztornego dziedzińca możemy kontemplować bezkresny, surowy, himalajski krajobraz. Tutaj poczujemy magię i ogrom tych wspaniałych gór. Po intensywnym dniu powrót do hotelu w Leh.
5 dzień
Przed nami kolejny piękny dzień, tym razem eksplorujemy tereny na zachód od Ladakhu. Po drodze przystanek w Magnetic Hills – to tzw. „wzgórze grawitacyjne” na wysokości 3000 m. npm. Fenomoen miejca polega na tym, że auto porusza się samodzielnie po niewielkim wzniesieniu, zarówno do przodu, jak i do tyłu. Potem zatrzymamy się w Sangam, aby zobaczyć rozwidlenie rzek w zupełnie innych kolorach. Po drodze zatrzymamy się w sikhijskim klasztorze utrzymywanym przez stacjonujących tu żołnierzy, którzy z reguły, bardzo gościnnie zapraszają na wspólny posiłek. Znowu dużo dobrej energii! Po południu dotrzemy do bajecznie położonego kompleksu świątynnego w Alchi, założonego w XI w. i uważanego za jeden z najważniejszych ośrodków buddyjskich w Ladakhu. Na nocleg docieramy do położonego w górach Lamayuru.
6 dzień
Klasztor w Lamayuru, spektakularnie położony na zboczu skalistej góry. Od hotelu dzieli nas niedługi spacer. O zachodzie słońca ciemnoczerwone i złote elementy zdają się płonąć ciepłym blaskiem. Jest tak stary, że nie jest znana dokładna data powstania kompleksu. To żywe muzeum, nadal zamieszkiwane i zaopiekowane przez mnichów. Dziś można tu dotrzeć w miarę prosto, ale sieć wąskich drabinek prowadzących pomiędzy półkami skalnymi pokazuje, jak trudna to kiedyś była droga. W drodze powrotnej osoby chętne mogą skorzystać z wyjątkowej atrakcji – raftingu na rzece Zansgar i Indus. Czas 2 godziny. Różny  poziom trudności. Dziś na nocleg wracamy do Leh.
7 dzień
Dziś mamy wyjątkowe wyzwanie – będziemy przejeżdżać przez przełęcz Khardungla  5359 m.n.p.m. Jest to jedna z najwyżej położonych, przejezdnych dróg na świecie. Z przełęczy roztacza się przepiękny widok na pasmo Karakorum z masywem K2.   Dziś śpimy w Dolinie Nubra w dużych, wojskowych namiotach. Po drodze rzut oka na klasztor w Deskit z wielkim posągiem Buddy, majestatycznie wpatrzonego w dolinę Nubry. Po południu czas na relaks, można brodzić w rzece albo udać się na tybetański masaż (opcjonalnie), a wieczorem można z bliska zobaczyć pasące się baktriany (dwugarbne wielbłądy) . Znajdziemy je tylko w kilku miejscach na świecie. Nocleg w komfortowych namiotach w obozie w Dolinie Nubra.
8 dzień
Po śniadaniu wycieczka do wioski Turtuk, 80 km od Hunder przy granicy z Pakistanem.  Turtuk w Ladakhu to malownicza, przygraniczna wioska położona na słynnym Jedwabnym Szlaku, która ma dość bogatą przeszłość. Ostatnio Turktuk był jednym z największych etapów wojny w Kargil w 1999 r., kiedy żołnierze pakistańscy zajęli niewielki obszar na graniach z widokiem na Turtuk. Miejscowi zajmują się rolnictwem oraz dostarczaniem mułów i tragarzy armii indyjskiej. Pięć wiosek Turtuk, Tyakshi, Thang, Pachathang i Chalunka znajdowało się w Pakistanie do wojny 1971 roku. Droga do Turtuk wije się wzdłuż rzeki Shyok którą przecina zabytkowymi wciąż używanymi mostami Baileya. Z samej wioski roztacza się  wspaniały widok na masyw Karakorum. Późnego  popołudnia powrót do obozu w Dolinie Nubry na nocleg.
9 dzień
Znowu będziemy jechać przez przełęcz Khardungla, więc znowu jest szansa na oszałamiające zdjęcia!  Dziś czas na spokojną eksplorację centrum Leh. Polecamy wizytę na tutejszym bazarze, w butikach, gdzie w świetnej cenie można kupić kaszmirowe szale i tkaniny. A dla wielbicieli militariów wizyta w jednym z wojskowych sklepów. Po przyjeździe do Leh czas na eksploracje miasta. Wizyta na miejscowym bazarze, możliwość kupna pięknych wyrobów z kaszmiru z których słynie Laddakh. Czas wolny. Nocleg w hotelu w Leh.
10 dzień
Po śniadaniu lecimy do Goa, zmieniając diametralnie otoczenie. Po skalistych szczytach czas na tropiki i morze.  Sugerujemy drogocenne dla zdrowia masaże ajurwedyjskie. A w ramach poznawania lokalnego życia nieoceniona może wizyta u wiejskiego fryzjera. Naprawdę warto!
11 dzień
Dziś zaczynamy dzień leniwie, od śniadania, które może się ciągnąć w nieskończoność. Mamy piękny dzień, zupełnie wolny na relaks. Niespokojne duchy mogą wynająć skutery i ruszyć na eksplorację okolicy. Warto. Kolorowe postkolonialne wille pośród smukłych
zagajników palmowych wyglądają malowniczo.
12 dzień
Mamy piękny dzień, zupełnie wolny na relaks. Błogie lenistwo. Warto dziś iść na rybę do rodzinnej restauracji na plaży, albo pojechać rowerem do pobliskiej wioski. A może poczytać książkę, którą zabraliście ze sobą ale nie było dotąd czasu, żeby spokojnie zagłębić się w lekturze. Nocleg w hotelu w Goa.
 
13 dzień
Wczesny transfer na lotnisko. Przylot do Warszawy w godzinach wieczornych. Zakończenie indyjskiej przygody.

Indie - Himalaje Goa - wiele odcieni błękitu

Ile to kosztuje:
4 950,00 zł
2 570,00 USD
Jak długo:
13 dni
Kiedy:
06-07 - 18-07-2025
Grupa:
min. 16 os.
Chcę dołączyć

CO W CENIE, A CO NIE?

To masz w cenie

  • przelot interkontynentalny Warszawa - Delhi / Goa - Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
  • przeloty wewnętrzne Delhi -Leh,-Delhi oraz  Delhi-Goa wraz z opłatami lotniskowymi
  • transfery z i na lotniska
  • transport autokarem lub minibusem według programu
  • noclegi w hotelach 4* i 5*w pok. 2-os., w Delhi i w Goa, dopłata do pok. 1-os. 930 USD/os.
  • w Dolinie Nubry 2 noclegi w wojskowych wygodnych namiotach (2os z łazienką)
  • w Leh i Lamayuru klimatyczne hotele górskie
  • śniadania, obiady i kolacje według programu (Ś, O, K)
  • obsługę lokalnych przewodników
  • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
  • wizę do Indii 
  • opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie
  • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu  (także choroby przewlekłe i COVID)
  • opłatę TFG i TFP
  • aplikację Polka Travel

Tego nie masz w cenie

  • innych opłat niż wymienione powyżej
  • napiwków (ok. 90 USD/os)
  • wydatków natury osobistej i ewentualnych opłat za fotografowanie

To możesz dokupić

  • dopłatę do pokoju jednoosobowego 670 USD
  • podniesienie klasy przelotu międzynarodowego do premium lub biznes
  • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 1045 PLN

PAKIET ZAWIERA

Przelot
PRZELOT
Transport
TRANSPORT
Posiłki
POSIŁKI
Zakwaterowanie
ZAKWATEROWANIE
Ubezpieczenia
UBEZPIECZENIA
Opieka Pilota
OPIEKA PILOTA

WARTO PRZECZYTAĆ

  • Program jest oparty na dobranych przez nas świadczeniach, restauracjach oraz atrakcjach. Przywiązujemy ogromną uwagę do Twojego komfortu i atmosfery podróżowania.
  • Ś - śniadania, O - obiady, K - kolacje.
  • Noclegi wybrane sa bardzo starannie, w centrum miast lub w malowniczych miejscach w Himalajach oraz bezpośrednio przy plaży w eleganckim hotelu w Goa.
  • Nasza podróż będzie też przygodą kulinarną, zasmakujemy kuchni z różnych regionów, bo Indie mają ogromne bogactwo smaków i lokalnych przypraw. A wszystko w dobrych, sprawdzonych przez nas restauracjach.
  • Stawiamy na małe, kameralne grupy, wyprawa w Himalaje i do Goa będzie liczyć maksymalnie 16 Uczestników.
  • Preferujemy kameralną atmosferę, unikamy tłumów, stosujemy się do zasad bezpieczeństwa.
  • Istnieje możliwość organizacji powyższego programu lub podobnego, dopasowanego do Twoich potrzeb, dla Twojej rodziny, grupy znajomych; własnym lub zorganizowanym transportem, w dobranym do potrzeb terminie. Skontaktuj się z nami.
  • Może się zdarzyć, że zmienimy kolejność programu jeśli nie pozwolą na realizację warunki atmosferyczne lub będą miały miejsce zdarzenia, na które nie mamy wpływu

INDIE PRZED WYJAZDEM

PODSTAWOWE INFORMACJE
OFICJALNA NAZWA – Republika Indii
STOLICA – Delhi (New Delhi)
JĘZYK URZĘDOWY – hindi, angielski oraz 21 lokalnych języków urzędowych.
WALUTA – rupia indyjska (INR). 1 INR = 100 PAIS. Walutę można wymienić na lotniskach, w hotelach, upoważnionych bankach i w uprawnionych punktach wymiany. 
http://Aktualne kursy średnie dostępne są pod adresem.
Karty płatnicze są przyjmowane w większości dużych hoteli, restauracji i domów towarowych. Większość banków zagranicznych i wiele indyjskich ma w dużych miastach całodobowe bankomaty. Przed wyjazdem należy sprawdzić w swoim banku, które banki w Indiach obsługują daną kartę, bowiem nie wszystkie bankomaty są kompatybilne.
Odradzamy zabieranie  podartych lub uszkodzonych banknotów, gdyż sprzedawcy i banki bardzo często nie chcą ich przyjmować. Najlepiej zabrać dolary emitowane po 2007 roku, z tzw. „dużymi portretami” i niezniszczone. Dla drobnych zakupów czy na napiwki sugerujemy dużą ilość 1 dolarówek.
Cudzoziemcy nie mogą wywozić rupii poza teren Indii.
CZY POTRZEBUJĘ WIZĘ DO INDII?
Tak. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu. Wizę można zrobić samodzielnie poprzez stronę https://indianvisaonline.gov.in/visa/index.html. lub za naszym pośrednictwem. Nasi Goście otrzymują pomoc bezpłatnie. Do każdego z Gości zostanie wysłany formularz, w którym trzeba uzupełnić dane wymagane do wizy.  
SZCZĘŚLIWI CZASU NIE LICZĄ
+4,5 godziny do czasu obowiązującego w Polsce w czasie zimowym.
ELEKTRYCZNOŚĆ
Elektryczność: 230V / 50 Hz. Rodzaj wtyczki – Typ D – z trzema okrągłymi bolcami ustawionymi w kształcie trójkąta, na styl „brytyjski”. Idealnym rozwiązaniem jest adapter/kostka z wysuwanymi bolcami. Wówczas jedna kostka będzie idealna na wszystkie podróże po świecie.
NA CO SIĘ ZASZCZEPIĆ?
Nie są wymagane żadne szczepienia. Zalecamy jednak profilaktyczne szczepienia przeciw żółtaczce typu A i B oraz tężcowi, które przydadzą się  nie tylko na okoliczność tej podróży, ale generalnie na wypadek np. planowamych operacji czy zabiegów.
DOSTĘP DO INTERNETU, TELEFON
Jest w zasadzie w każdym hotelu czy restauracji. Można zakupić SIM kartę na miejscu (rozwiązanie polecanie osobom posiadającym telefony na 2 karty) lub zakup e-SIM karty poprzez aplikację, np. AirALO. Wówczas sugerujemy zrobić to przed wylotem, bo w momencie autoryzacji nowej karty należy mieć zasięg.
 
 
CO W TRAWIE PISZCZY?
Indie to ogromny subkontynent z róznymi strefmi klimatycznymi i w zalezności od tego, gdzie jedziemy i w jakiej porze roku, czekają nas inne klimaty i temperatury.  
Stroje dla naszego komfortu powinny być przewiewne, np. długie lnane spodnie, dluzki lub koszule z materiałów naturalnych, przewiewnych.
Podczas wizyty w Indiach na pewno będziemy wchodzić do świątyń więc idealne będa klapki lub sandały.
Ludzie są bardzo przyjaźni, a gościnność w Indiach jest wręcz niewiarygodna.
Chętnie polecimy filmy i książki jakie należy poznać przed tą egzotyczną podróżą.
W styczniu w Delhi lub w Rajastanie mogą wystąpić temperatury ok 14-18C, ale czasem bywa chłodniej. Polecamy zabrać cienką kurtkę puchową, lekki polar lub sweter.
latem natomiast będzie upalnie.

Odzież proponujemy zabrać przewiewną, szybkoschnącą, lekką dla Pań luźnie długie spodnie lub spódnice, bluzka przewiewna z długim rękawem, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy.
W Indiach obowiązuje zasada skromnego ubioru przy wejściu do świątyń: zakryte ramiona i kolana, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Sugerujemy zabranie szala/pareo albo chusty dla Pań (łatwo zapakować do torebki i zajmuje mało miejsca) i spodni z dopinanymi nogawkami dla Panów.

Obuwie: Podczas zwiedzania niezbędne będą wygodne buty – np. adidasy. Obuwie powinno być łatwe do ściągania – należy je zdejmować przed wejściem do świątyń. Sugerujemy płyn odkażający (antybakteryjny) do stóp na wszelki wypadek oraz skarpetki „stopki” jednorazowe.

Torby i plecaki: Podczas wyjazdu bardzo przyda się niewielka torebka lub plecak, do której będziemy mogli zapakować podręczne drobiazgi – jest to najbardziej komfortowe i praktyczne rozwiązanie podczas zwiedzania.

Kosmetyki ochronne: Należy zabrać ze sobą krem do opalania z filtrem, a także preparat do dezynfekcji rąk, wilgotne chusteczki, zwykłe chusteczki (koniecznie przy sobie), pomadkę do ust wazelinową.
 
SMAKI INDII
Kuchnia Radżasthanu jest pikantna i bazuje na zbożach, takich jak bajra i mąka z ciecierzycy, z powodu pustynnego klimatu. Popularne dania to dal baati churma i gatte ki sabzi. Kerala słynie z dań z kokosa i przypraw, takich jak kardamon i pieprz. Kuchnia opiera się na rybach, ryżu i curry, z takimi daniami jak sambar, avial oraz appam. Oba regiony mają unikalne, bogate tradycje kulinarne.
ZAKUPY

Zakupy w Radżasthanie to wyjątkowe doświadczenie, pełne tradycyjnego rękodzieła i kolorowych wyrobów. Popularne są tkaniny z techniką tie-dye, zwane bandhni, oraz piękne wyroby z jedwabiu i bawełny. Radżasthan słynie także z biżuterii z kamieni szlachetnych, srebra i złota, dostępnej w miastach jak Jaipur i Udaipur. Ceramika z błękitnego fajansu, drewniane rzeźby i miniatury malarskie to kolejne popularne zakupy. 
Proponujemy też wyroby ze skóry i pięknie, ręczie szyte pantofle, idelane na lato.






 
POGODA

W styczniu pogoda w Radżasthanie i Kerali jest bardzo różna ze względu na ich odmienne klimaty:

  • Radżasthan: Zima przynosi chłodniejsze temperatury, zwłaszcza w nocy. W ciągu dnia temperatury wynoszą około 15-25°C, a wieczory mogą być zimne, nawet ok. 10--14°C, zwłaszcza na pustynnych terenach.

  • Kerala: W styczniu panuje ciepła, sucha pogoda z temperaturami od 22°C do 32°C. Jest to okres zimowy, ale klimat pozostaje tropikalny, co czyni ten czas idealnym na zwiedzanie i plażowanie.

TERMINY

  • 06-07 - 18-07-2025
Oferta: 4 950,00 zł
2 570,00 USD

POGODA

Indie są gigantycznym subkontynentem wielkości niemal Unii Europejskiej, stąd w zależności od wybranego regionu klimat będzie diametralnie różny od ośnieżonych Himalajów na północy po tropikalne wybrzeża Goa czy Kerali. Znając uwarunkowania klimatyczne polecamy wyjazdy w takich porach roku, które są najbardziej komfortowe dla poznania wybranego regionu kraju.

PODOBNE OFERTY

Podróżuj Bezpiecznie