ikona facebook ikona instagram ikona youtube

BIRMA – W KRAJU MNICHÓW I ZŁOTYCH ŚWIĄTYŃ

Lot nad tysiącami świątyń w Bagan i rejs łodzią po mistycznym jeziorze Inle, usianym pływającymi ogrodami i domami na palach.

Tuż po wyborach parlamentarnych w Birmie wybraliśmy się do tego niezwykłego kraju, który od kilku lat, dzięki poluzowaniu żelaznego uścisku armii, otwiera się na świat. Zaproponowaliśmy spacery po największych miastach Birmy: Mandalay i Rangunie, z najważniejszą świątynią dla buddystów, szczerozłotą Pagodą Shwedagon.

Był lot nad tysiącami świątyń w Bagan i rejs łodzią po mistycznym jeziorze Inle, usianym pływającymi ogrodami i domami na palach. Podglądaliśmy życie codzienne mnichów, ale też nie zabrakło relaksu na pięknej plaży.

https://www.podkasty.info/katalog/podkast/3135-MUZYCZNE_PODR%C3%93%C5%BBE_PRZEZ_%C5%9AWIAT/Birma_kraina_tanaki_betelu_i_tysi%C4%85ca_pag%C3%B3d

Gościem Jerzego Jopa była Majka Szura.
 

Podróżuj Bezpiecznie