Wyszukiwarka
Podaj słowo kluczowe:
 • KOSTARYKA - ZIELONY RAJ

  kostaryka01 kostaryka02

  Zapraszamy na przyrodnicze wkacje w Kostaryce,  niepowtarzalną przygodę w scenerii tropikalnych lasów, wulkanów, rajskich plaż i plantacji kawy...2 miejsca wolne   

 • PERU BOLIWIA 2015

  17 Peru fot. M. Szura 1 Peru fot. M. Szura

  Wyprawa śladami kultur prekolumbijskich i najpiękniejszych krajobrazów Peru. Machu Picchu, La Paz w Boliwii oraz wypoczynek nas oceanem w Paracas - 4 miejsca wolne!

 • FERIE ZIMOWE W KOLUMBII

  kolumbia amazonia  kolumbia

  Kolonialna Bogota, sztuka Botero i Muzeum Złota; Amazonia: różowe delfiny, Indianie, wspaniała przyroda; szlak kawy: zbieranie kawy, canopy; magiczna Cartagena i karaibskie wyspy.

 • ARGENTYNA

  13 Argentyna fot. M. Szura 1 Argentyna fot. M. Szura

  Najciekawsze miejsca w Argentynie - Buenos Aires, lodowce Patagonii. Ziemia Ognista - obserwacja pingwinów, wodospady Iguazu, Gauchos, tango, świetna kuchnia i doskonałe świadczenia. 

 • TAJLANDIA DLA KOBIET

  tajlandia3 tajlandia2

  Kolorowy chaos Bangkoku, buddyjskie świątynie, lekcja tajskiej kuchni, masaże, zakupy, relaks, ręczne malowanie parasolek, fantastyczna atmosfera, 

 • INDIE DLA KOBIET

  indie dla kobiet2 DSC_0351

  Kobieca podróż do Indii. Wyjazd dla relaksu, ciała i dusz, pałace maharadżów, sari, zabiegi ajurwedy, ćwiczenia jogi, pokazy kulinarne. Bajeczny Taj Mahal. 

 • KRAJ BASKÓW I RIOJA

  hiszpania bilbao rioja wina 1

  Fantastyczna podróż szlakiem świetnych win, ciekawej architektury oraz doskonałej kuchni. Zajęcia z enologiem, restauracje uhonorowane gwiazdkami Michelin, zabiegi SPA, winnice, średniowieczne wioski,

 • BORNEO (MALEZJA) SINGAPUR

  1 2

  Borneo - przyrodniczy raj i etnograficzna przygoda, ultranowoczesny Singapur, Kuala Lumpur - wspaniały azjatycki koktajl...

 • POCIĄGIEM PRZEZ SZWAJCARIĘ

  1 szwajcaria

  Niezapomniana podróż pociągiem przez Szwajcarię i trzy strefy językowe. Panoramiczne trasy: Lodowy Expres, Czekoladowy Expres, Trasa Złotej Przełęczy, Kolejka na Jungfraujoh

 • EKWADOR I GALAPAGOS

  1_ekwador 25 Ekwador fot. M. Szura

  Luksusowa wyprawa dla koneserów, Zakwaterowanie na jachcie, rejs śladami Darwina: San Cristobal, Espanola, Floreana, wizyta na równiku- zapisy tylko do marca. 

   

Zobacz inne aktualności:
A A A

Wycieczka do Gruzji


Program podróży

1 DZIEŃ WARSZAWA - TBILISI

Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel, wręczenie dokumentów pod-róży, odprawa biletowo-bagażowa, przelot do Tbilisi.

 

2 DZIEŃ TBILISI - KACHETIA (Ś, O)

Przylot do Tbilisi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i odpoczynek po podróży. Po śniadaniu wyprawa do winnego regionu Gruzji - Kachetii. Gruzja to jeden z najstarszych regionów winiarskich świata. Uważa się, iż łacińskie słowo vino pochodzi od gruzińskiego słowa ghvino. Przejedziemy do Sighnaghi, średniowiecznego miasta-muzeum, otoczonego XVIII-wiecznym murem, skąd wspaniale widać majestatyczne góry Północnego Kaukazu. Zwiedzi-my też monastyr św. Jerzego w Bodbe, położony wśród wysokich cyprysów na stromym zboczu w dolinie rzeki Alazani. Według legendy klasztor wzniesiono w miejscu pochówku świętej Nino. Zatrzymamy się w Gurjaani, gdzie zjemy obiad w lokalnej winiarni połączony z degustacją wina. Weźmiemy udział w wypieku prawdziwego gruzińskiego chleba oraz w przygotowaniu churkchela – lokalnej słodkości. Nocleg w Tbilisi.

 

3 DZIEŃ TBILISI – MCCHETA - BATUMI (Ś, K)

Po śniadaniu przejedziemy do starożytnej stolicy Gruzji - Mcchety. Tutaj na początku IV wieku Gruzini przyjęli chrzest. Niedaleko od Mcchety, na szczycie niewielkiego wzgórza, znajduje się klasztor Dżwari (UNESCO) oraz Sweti Cchoweli, jedna z największych świątyń gruzińskich. Następnie wizyta w Upliscyche, wpisanym na listę UNESCO, największym skalnym mieście na terenie Gruzji z V w. p.n.e, położonego na dawnym szlaku jedwabnym. Przejazd do Batumi – najbardziej znanego ośrodka wypoczynkowego w Gruzji. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

 

4 DZIEŃ BATUMI (Ś, K)

Dzień wolny na relaks. Osoby chętne mogą udać się wraz z pilotem do Gonio, miasta założonego przez Rzymian. Warownia zbudowana jest na planie prostokąta, jej mury wzmacniało 18 baszt. Ponadto zobaczymy Ogród Botaniczny z wieloma różnorodnymi roślinami z całego świata oraz niezwykłym widokiem na wybrzeże Morza Czarnego. Po południu czas wolny na wypoczynek i plażowanie. Kolacja i nocleg w Batumi.

 

5 DZIEŃ BATUMI - KUTAISI (Ś, K)

Przedpołudnie wolne na relaks. Po południu przejazd do Kutaisi – drugiego co do wielkości miasta w Gruzji, którego symbolem i największą atrakcją jest katedra Bagrati (UNESCO), należąca do największych zabytków kultury gruzińskiej. Obiekt nadal zadziwia swym rozmachem, wyrafinowaną formą i niezwykle misternymi zdobieniami. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg w Kutaisi.

 

6 DZIEŃ SATAPLIA – ANANURI - GUDAURI (Ś, K)

Po śniadaniu wyjazd do Gelati (UNESCO), zespołu klasztorów z XII wieku, składającego się m.in. z kilku kościołów, dzwonnicy wybudowanej nad źródłem oraz kruchty, całość otoczona murami obronnymi. W zespole klasztornym najważniejszą budowlą jest katedra z XIII w. Według gruzińskich historyków została tu pochowana Tamara, królowa Gruzji. Następnie przejazd do Sataplia, rezerwatu założonego w 1935 roku, gdzie zobaczyć można reliktowy las typu kolchidzkiego, w którym rosną m.in. buk, cis i bukszpan a także jaskinie krasowe, krater wygasłego wulkanu, skamieniałe odciski śladów dinozaurów. Zatrzymamy się także w Ananuri, aby zobaczyć fort z XVII w., znajdujący się na trasie tzw. Gruzińskiej Drogi Wojennej. Następnie przejazd do Gudauri, zimowego kurortu narciarskiego położonego 2000 m n.p.m. z ponad 35 km tras zjazdowych. Kolacja i nocleg w otoczonym majestatem Kaukazu Gudauri.

 

7 DZIEŃ GUDAURI - GERGETIS SAMEBA - TBILISI (Ś, O)

Po śniadaniu przejazd do wioski Gergeti, skąd jeepami udamy się do kościoła Świętej Trójcy (Gergetis Sameba) z XIV wieku. Przejedziemy wśród lasów, wiejskich gospodarstw, krętymi drogami, aby spotkać się z prawdziwie mistyczną potęgą Kaukazu. Po wschodniej stronie kościoła Świętej Trójcy znajduje się głęboka kotlina, w której leży miasto Kazbegi, natomiast po przeciwnej stronie góruje drzemiący wulkan Kazbek. Bez wątpienia kościół i okoliczne góry tworzą jeden z najwspanialszych widoków Kaukazu. Przejazd do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

 

8 DZIEŃ TBILISI (Ś, K)

Po śniadaniu zwiedzanie Tbilisi, łączącego w sobie kulturę Europy i Azji. Zobaczymy Abanotubani – najstarszą część miasta, zwaną też „dzielnicą łaźni”, następnie świątynię Metechi, katedrę Sioni, jeden z najstarszych kościołów w Tbilisi, gdzie przechowywany jest krzyż św. Nino, jedna z najcenniejszych relikwii dla Gruzinów. Udamy się do Anchiskchati, najstarszego kościoła w Tbilisi zbudowanego w VI wieku. Przejdziemy aleją Rustaveliego, gdzie zobaczymy m.in. budynki: parlamentu gruzińskiego, opery, teatru. Po południu możliwość zakupów na największym targu staroci, nabycia rogów do wznoszenia toastów, lokalnego rękodzieła, obrazów. Pożegnalna kolacja w lokalnej restauracji z muzyką na żywo. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

 

9 DZIEŃ TBILISI - WARSZAWA

Transfer na lotnisko i wylot z Tbilisi. Przylot do Warszawy i zakończenie imprezy.

 

TERMINY

25.04-03.05.2015

30.05-07.06.2015

08.08-16.08.2015

29.08-06.09.2015

 

CENA: 2450 PLN/os. + 1180 USD/os.

 

CENA OBEJMUJE:

 

POLKA STANDARD

 • przelot na trasie Warszawa - Tbilisi - Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
 • transfery z i na lotnisko
 • transport klimatyzowanym mikrobusem   / autokarem
 • zakwaterowanie w hotelach 3*/4* w pok. 2-os., dopłata do pok. 1-os. 380 USD/os.
 • śniadania według programu
 • opiekę polskiego pilota
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu

 

POLKA KOMFORT

 • obiady i kolacje według programu
 • obsługę lokalnego przewodnika

 

POLKA LUX

 • jazdę jeepami do kościoła Świętej Trójcy w górach Kaukazu
 • degustację wina w lokalnej winiarni
 • udział w wypieku tradycyjnego gruzińskiego chleba oraz w przygotowaniu churkchela
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów według programu

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków, napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej

 

UWAGI

 • Cena skalkulowana dla grupy min. 16 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec  zmianie.
 • Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem.
 • Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

gruzja