Wycieczki do Gruzji - Biuro podróży Polka Travel
Wyszukiwarka
Podaj słowo kluczowe:
 • JAPONIA

  japonia japonia1

  Zapraszamy na wspaniałą podróż po Japonii, która spełni oczekiwania najbardziej wymagających turystów: doskonałe świadczenia, bogaty program, wiele ciekawych atrakcji w postaci warsztatów kulinarnych, medytacji, raftingu, pokazu sumo, noclegu w klasztorze...

 • RUMUNIA

  rumunia rumunia2

  Zapraszamy na długi weekend (Boże Ciało) do nieodkrytej Rumunii. Warowne zamki Transylwanii i malownicze cerkwie Bukowiny; Bukareszt, spotkanie z folklorem, regionalna kuchnia. 

 • JAPONIA 9 DNI

  japonia2 japonia3

  Zapraszamy w 9 - dniową podróż do kraju osobliwych kontrastów, wyjątkowej kultury, kuchni, sztuki, obyczajów, religii oraz przyjaznych ludzi...

 • BURGUNDIA - FRANCJA

  burgundia3 burgundia2

  Burgundia - region dumnych i majestatycznych klasztorów, opactw i katedr, średniowiecznych miast i licznych szlaków winnych, zdecydowanie należy do najciekawszych. Znajdziemy tu także zwyczaje i tradycje, zwłaszcza tradycje winiarskie oraz wyborną kuchnię.

 • WAKACJE W PORTUGALII

  portugalia kulinarna4 port 2

  Tradycje, wspaniałe zabytki, gastronomia i wino najpiękniejszych regionów Portugalii. Niewątpliwie wakacje w Portugalii będą niezapomnianą podróżą. 

 • NORMANDIA BRETANIA

  Fran 1 Fran 3

  Skaliste wybrzeże, urokliwe zatoki, średniowieczne wioski, szlaki artystów i wyśmienita kuchnia: ostrygi, małże, calvados, sery, naleśniki i tarty na wakacyjnym szlaku Normandii i Bretanii. 

                                              

 • WAKACJE W KOLUMBII

  kolumbia amazonia  kolumbia

  Kolonialna Bogota, sztuka Botero, Muzeum Złota; Amazonia: Indianie, wspaniała przyroda; szlak kawy: zbieranie kawy, canopy; magiczna Cartagena i karaibskie wyspy.  

 • WAKACJE W SZWAJCARII

  szwajcaria szwajcaria

  Kolejowa przygoda w Szwajcarii. Podróż panoramicznymi pociągami, najpiękniejszymi trasami widokowymi. Regionalne smaki i tradycje. 

 • KRAJ BASKÓW I RIOJA

  hiszpania bilbao rioja wina 1

  Fantastyczna podróż szlakiem win, architektury oraz doskonałej kuchni. Zajęcia z enologiem, restauracje uhonorowane gwiazdkami Michelin, zabiegi SPA, winnice, średniowieczne wioski 

 • ZIMBABWE, BOTSWANA, NAMIBIA

  zimbabwe botswana namibia1

  Wspaniałe afrykańskie safari, doskonałe świadczenia, podróż dla najbardziej wymagajacych podróżników. 

Zobacz inne aktualności:
A A A

Wycieczka do Gruzji


Program podróży

1 DZIEŃ
WARSZAWA - TBILISI
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel, wręczenie dokumentów podróży, odprawa biletowo-bagażowa, przelot do Tbilisi.
2 DZIEŃ
TBILISI - KACHETIA (Ś, O)
Przylot do Tbilisi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i odpoczynek po podróży. Po śniadaniu wyprawa do winnego regionu Gruzji – Kachetii. Gruzja to jeden z najstarszych regionów winiarskich świata. Uważa się, iż łacińskie słowo vino pochodzi od gruzińskiego słowa ghvino. Przejedziemy do Sighnaghi, średniowiecznego miasta-muzeum, otoczonego XVIII-wiecznym murem, skąd wspaniale widać majestatyczne góry Północnego Kaukazu. Zwiedzimy też monastyr św. Jerzego w Bodbe, położony wśród wysokich cyprysów na stromym zboczu w dolinie rzeki Alazani. Według legendy klasztor wzniesiono w miejscu pochówku świętej Nino. Zatrzymamy się w Gurjaani, gdzie zjemy obiad w lokalnej winiarni połączony z degustacją wina. Weźmiemy udział w wypieku prawdziwego gruzińskiego chleba oraz w przygotowaniu churkchela – lokalnej słodkości. Nocleg w Tbilisi.
3 DZIEŃ
TBILISI – MCCHETA - BATUMI (Ś, K)
Po śniadaniu przejedziemy do starożytnej stolicy Gruzji – Mcchety. Tutaj na początku IV wieku Gruzini przyjęli chrzest. Niedaleko od Mcchety, na szczycie niewielkiego wzgórza, znajduje się klasztor Dżwari (UNESCO) oraz Sweti Cchoweli, jedna z naj-większych świątyń gruzińskich. Następnie wizyta w Upliscyche, wpisanym na listę UNESCO, największym skalnym mieście na terenie Gruzji z V w. p.n.e, położonego na dawnym szlaku jedwabnym. Przejazd do Batumi – najbardziej znanego ośrodka wypczynkowego w Gruzji. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
4 DZIEŃ
BATUMI (Ś, K)
Dzień wolny na relaks. Osoby chętne mogą udać się wraz z pilotem do Gonio, miasta założonego przez Rzymian. Warownia zbudowana jest na planie prostokąta, jej mury wzmacniało 18 baszt. Ponadto zobaczymy Ogród Botaniczny z wieloma różnorodnymi roślinami z całego świata oraz niezwykłym widokiem na wybrzeże Morza Czarnego. Po południu czas wolny na wypoczynek i plażowanie. Kolacja i nocleg w Batumi.
5 DZIEŃ
BATUMI - KUTAISI (Ś, K)
Przedpołudnie wolne na relaks. Po południu przejazd do Kutaisi – drugiego co do wielkości miasta w Gruzji, którego symbolem i największą atrakcją jest katedra Bagrati (UNESCO), należąca do największych zabytków kultury gruzińskiej. Obiekt nadal zadziwia swym rozmachem, wyrafinowaną formą i niezwykle misternymi zdobieniami. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg w Kutaisi.
6 DZIEŃ
SATAPLIA – ANANURI- GUDAURI (Ś, K)
Po śniadaniu wyjazd do Gelati (UNESCO), zespołu klasztorów z XII wieku, składającego się m.in. z kilku kościołów, dzwonnicy wybudowanej nad źródłem oraz kruchty, całość otoczona murami obronnymi. W zespole klasztornym najważniejszą budowlą jest katedra z XIII w. Według gruzińskich historyków została tu pochowana Tamara, królowa Gruzji. Następnie przejazd do Sataplia, rezerwatu założonego w 1935 roku, gdzie zobaczyć można reliktowy las typu kolchidzkiego, w którym rosną m.in. buk, cis i bukszpan a także jaskinie krasowe, krater wygasłego wulkanu, skamieniałe odciski śladów dinozaurów. Zatrzymamy się także w Ananuri, aby zobaczyć fort z XVII w., znajdujący się na trasie tzw. Gruzińskiej Drogi Wojennej. Następnie przejazd do Gudauri, zimowego kurortu narciarskiego położonego 2000 m n.p.m z ponad 35 km tras zjazdowych. Kolacja i nocleg w otoczonym majestatem Kaukazu Gudauri.
7 DZIEŃ
GUDAURI - GERGETIS SAMEBA - TBILISI (Ś, O)
Po śniadaniu przejazd do wioski Gergeti, skąd jeepami udamy się do kościoła Świętej Trójcy (Gergetis Sameba) z XIV wieku. Przejedziemy wśród lasów, wiejskich gospodarstw, krętymi drogami, aby spotkać się z prawdziwie mistyczną potęgą Kaukazu. Po wschodniej stronie kościoła Świętej Trójcy znajduje się głęboka kotlina, w której leży miasto Kazbegi, natomiast po przeciwnej stronie góruje drzemiący wulkan Kazbek. Bez wątpienia kościół i okoliczne góry tworzą jeden z najwspanialszych widoków Kaukazu. Przejazd do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
8 DZIEŃ
TBILISI (Ś, K)
Po śniadaniu zwiedzanie Tbilisi, łączącego w sobie kulturę Europy i Azji. Zobaczymy Abanotubani – najstarszą część miasta, zwaną też „dzielnicą łaźni”, następnie świątynię Metechi, katedrę Sioni, jeden z najstarszych kościołów w Tbilisi, gdzie przechowywany jest krzyż św. Nino, jedna z najcenniejszych relikwii dla Gruzinów. Udamy się do Anchiskchati, najstarszego kościoła w Tbilisi zbudowanego w VI wieku. Przejdziemy aleją Rustaveliego, gdzie zobaczymy m.in. budynki: parlamentu gruzińskiego, opery, teatru. Po południu możliwość zakupów na największym targu staroci, nabycia rogów do wznoszenia toastów, lokalnego rękodzieła, obrazów. Pożegnalna kolacja w lokalnej restauracji z muzyką na żywo. Nocleg w hotelu w Tbilisi.
9 DZIEŃ
TBILISI - WARSZAWA
Transfer na lotnisko i wylot z Tbilisi. Przylot do Warszawy i zakończenie imprezy.

 

TERMINY
30.04-08.05.2016
21.05-29.05.2016
13.08-21.08.2016
03.09-11.09.2016

 

CENA: 2490 PLN/os. + 1150 USD/os.

 

CENA OBEJMUJE
POLKA STANDARD

 • przelot na trasie Warszawa - Tbilisi – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
 • transfery z i na lotnisko
 • transport klimatyzowanym mikrobusem / autokarem
 • zakwaterowanie w hotelach 3*/4* w Tbilisi, Kutaisi, Gudauri i Batumi w pok. 2-os., dopłata do pok. 1-os. 380 USD/os.
 • śniadania według programu
 • opiekę polskiego pilota
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu

POLKA KOMFORT

 • obiady i kolacje według programu
 • obsługę lokalnego przewodnika

POLKA LUX

 • jazdę jeepami do kościoła Świętej Trójcy w górach Kaukazu
 • degustację wina w lokalnej winiarni
 • udział w wypieku tradycyjnego gruzińskiego chleba oraz w przygotowaniu churkchela
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów według programu

CENA NIE OBEJMUJE
innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków, napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej
UWAGI
Cena skalkulowana dla grupy min. 16 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników lub wzrostu cen waluty cena imprezy może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawimy alternatywną propozycję lub zamienimy kolejność zwiedzania.

 

gruzja