Wyszukiwarka
Podaj słowo kluczowe:
 • SYLWESTER W INDIACH

  DSC_0351 DSC_0883

  ZŁOTY TRÓJKĄT – RADŻASTAN GOA;  KOLACJA SYLWESTROWA W ZABYTKOWYM PAŁACU

  8 MIEJSC WOLNYCH

 • SYLWESTER NA KUBIE

  Kuba fot. M Szura (1) Kuba fot. M Szura (100)

  Zabawa sylwestrowa w Hawanie na Placu Katedralnym, który na tę jedną noc zamienia się w najpiękniejszą salę balową w Ameryce Łacińskiej. Zwiedzanie najważniejszych miejsc na Kubie, relaks na plaży w Varadero. 2 miejsca wolne 

 • SYLWESTER W BIRMIE

  65 Myanmar (Birma) fot. M. Szura 4 Myanmar (Birma) fot. M. Szura

  Unikalna podróż po bajkowym świecie buddyjskich klasztorów, stup i świątyń. Jezioro Inle z pływajacymi domami, świat tradycyjnych plemion, posągów Buddy i wyrobów z jedwabiu i laki. - 1 miejsce wolne w pokoju 2-os. (kobieta)!

 • KOSTARYKA - ZIELONY RAJ

   

  kostaryka01 kostaryka02

  Zapraszamy na przyrodnicze wkacje w Kostaryce,  niepowtarzalną przygodę w scenerii tropikalnych lasów, wulkanów, rajskich plaż i plantacji kawy...2 miejsca wolne   

 • PERU BOLIWIA 2015

  17 Peru fot. M. Szura 1 Peru fot. M. Szura

  Wyprawa śladami kultur prekolumbijskich i najpiękniejszych krajobrazów Peru. Machu Picchu, La Paz w Boliwii oraz wypoczynek nas oceanem w Paracas - 6 MIEJSC WOLNYCH!   

 • WIELKA MIGRACJA - TANZANIA ZANZIBAR

  Kenia fot. M Szura Polkatravel (12) Kenia fot. M Szura Polkatravel (26)

  Wielka migracja w Tanzanii, obserwacja zwierząt podczas safari w najważniejszych parkach. Wypoczynek na bajecznych plażach Zanzibaru w formule all inclusive. 

 • FERIE ZIMOWE W KOLUMBII 2015

  kolumbia amazonia  kolumbia

  Kolonialna Bogota, sztuka Botero i Muzeum Złota; Amazonia: różowe delfiny, Indianie, wspaniała przyroda; szlak kawy: zbieranie kawy, canopy; magiczna Cartagena i karaibskie wyspy - 

 • NOWA ZELANDIA

  nowa zelandia nowa zelandia2

  Wyprawa na Baśniowe Antypody; niesamowite krajobrazy, dziewicza natura, jeziora, parki lodowce, fiordy. 

 • ARGENTYNA

  13 Argentyna fot. M. Szura 1 Argentyna fot. M. Szura

  Najciekawsze miejsca w Argentynie - Buenos Aires, lodowce Patagonii. Ziemia Ognista - obserwacja pingwinów, wodospady Iguazu, Gauchos, tango, świetna kuchnia i doskonałe świadczenia. 

Zobacz inne aktualności:
A A A

Wycieczka do Gruzji


Program podróży

1 DZIEŃ WARSZAWA - TBILISI

Spotkanie z pilotem Polka Travel na lotnisku, wręczenie dokumentów podróży, odprawa biletowo-bagażowa i przelot do Tbilisi.

 

2 DZIEŃ TBILISI - KACHETIA (Ś, O)

Przylot do Tbilisi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i odpoczynek po podróży. Po śniadaniu wyprawa do winnego regionu Gruzji – Kachetii. Gruzja to jeden z najstarszych regionów winiarskich świata. Uważa się, iż łacińskie słowo vino pochodzi od gruzińskiego słowa ghvino. Przejedziemy do Sighnaghi, średniowiecznego miasta-muzeum, otoczonego XVIII-wiecznym murem, skąd wspaniale widać majestatyczne góry Północnego Kaukazu. Zwiedzimy też monastyr św. Jerzego w Bodbe, położony wśród wysokich cyprysów na stromym zboczu w dolinie rzeki Alazani. Według legendy klasztor wzniesiono w miejscu pochówku świętej Nino. Zatrzymamy się w Gurjaani, gdzie zjemy obiad w lokalnej winiarni połączony z degustacją wina. Weźmiemy udział w wypieku prawdziwego gruzińskiego chleba oraz w przygotowaniu churkchela – lokalnej słodkości. Na nocleg powrócimy do Tbilisi.

 

3 DZIEŃ TBILISI - MCCHETA - BATUMI (Ś, K)

Po śniadaniu przejedziemy do starożytnej stolicy Gruzji – Mcchety. Tutaj na początku IV wieku Gruzini przyjęli chrzest. Niedaleko od Mcchety, na szczycie niewielkiego wzgórza, znajduje się klasztor Dżwari (UNESCO) oraz Sweti Cchoweli, jedna z największych świątyń gruzińskich. Następnie wizyta w Upliscyche, wpisanym na listę UNESCO największym skalnym mieście na terenie Gruzji z V w. p.n.e, położonego na dawnym szlaku jedwabnym. Przejazd do Batumi – najbardziej znanego ośrodka wypoczynkowego w Gruzji. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

 

4 DZIEŃ BATUMI (Ś, K)

Dzień wolny na relaks. Osoby chętne mogą udać się wraz z pilotem do Gonio, miasta założonego przez Rzymian. Warownia zbudowana jest na planie prostokąta, jej mury wzmacniało 18 baszt. Ponadto zobaczymy Ogród Botaniczny z wieloma różnorodnymi roślinami z całego świata oraz niezwykle pięknym widokiem na wybrzeże Morza Czarnego. Po południu czas wolny na wypoczynek i plażowanie. Kolacja i nocleg w Batumi.

 

5 DZIEŃ BATUMI - KUTAISI (Ś, K)

Przedpołudnie wolne na relaks. Po południu przejazd do Kutaisi – drugiego co do wielkości miasta w Gruzji, którego symbolem i największą atrakcją jest katedra Bagrati (UNESCO), należąca do największych zabytków kultury gruzińskiej. Obiekt nadal zadziwia swym rozmachem, wyrafinowaną formą i niezwykle misternymi zdobieniami. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg w Kutaisi.

 

6 DZIEŃ SATAPLIA - ANANURI - GUDAURI (Ś, K)

Po śniadaniu wyjazd do Gelati (UNESCO), zespołu klasztorów z XII w., składającego się m.in. z kilku kościołów, dzwonnicy wybudowanej nad źródłem oraz kruchty, całość otoczona murami obronnymi. W zespole klasztornym najważniejszą budowlą jest katedra z XIII w. Według gruzińskich historyków została tu pochowana Tamara, królowa Gruzji. Następnie przejazd do Sataplia, rezerwatu założonego w 1935 roku, gdzie zobaczyć można reliktowy las typu kolchidzkiego, w którym rosną m.in. buk, bukszpan i cis, a także jaskinie krasowe, krater wygasłego wulkanu, skamieniałe odciski śladów dinozaurów. Zatrzymamy się także w Ananuri, aby zobaczyć fort z XVII w., znajdujący się na trasie tzw. Gruzińskiej Drogi Wojennej. Następnie przejazd do Gudauri, zimowego kurortu narciarskiego z ponad 35 km tras zjazdowych, położonego 2000 m n.p.m. Kolacja i nocleg w otoczonym majestatycznymi szczytami Kaukazu Gudauri.

 

7 DZIEŃ GUDAURI - GERGETIS SAMEBA - TBILISI (Ś, O)

Po śniadaniu przejazd do wioski Gergeti, skąd jeepami udamy się do kościoła Świętej Trójcy (Gergetis Sameba) z XIV wieku. Przejedziemy wśród lasów, wiejskich gospodarstw, krętymi drogami, aby spotkać się z prawdziwie mistyczną potęgą Kaukazu. Po wschodniej stronie kościoła Świętej Trójcy znajduje się głęboka kotlina, w której leży miasto Kazbegi, natomiast po przeciwnej stronie góruje drzemiący wulkan Kazbek. Bez wątpienia kościół i okoliczne góry tworzą jeden z kilku najwspanialszych widoków na Kaukazie. Przejazd do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

 

8 DZIEŃ TBILISI (Ś, K)

Po śniadaniu zwiedzanie Tbilisi, łączącego w sobie kulturę Europy i Azji. Zobaczymy Abanotubani – najstarszą część miasta, zwaną też „dzielnicą łaźni”, następnie cytadelę Narikala, świątynię Metechi, katedrę Sioni, jeden z najstarszych kościołów w Tbilisi, gdzie przechowywany jest krzyż św. Nino, jedna z najcenniejszych relikwii dla Gruzinów. Udamy się do Anchiskchati, najstarszego kościoła w Tbilisi zbudowanego w VI wieku. Przejdziemy aleją Rustaveliego, gdzie zobaczymy m.in. budynki: parlamentu gruzińskiego, opery, teatru. Po południu możliwość zakupów na największym targu staroci, i nabycia rogów do wznoszenia toastów, lokalnego rękodzieła, obrazów. Pożegnalna kolacja w lokalnej restauracji z muzyką na żywo. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

 

9 DZIEŃ TBILISI - WARSZAWA

Transfer na lotnisko i wylot z Tbilisi. Przylot do Warszawy i zakończenie imprezy.

 

TERMIN1: 26.04-04.05.2014

TERMIN 2: 14.06-22.06.2014

TERMIN 3: 09.08-17.08.2014

TERMIN 4: 30.08-07.09.2014

 

CENA: 2490 PLN/os. + 1140 USD/os.

 

CENA OBEJMUJE:

POLKA STANDARD

 • przelot na trasie Warszawa - Tbilisi – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
 • transfery z i na lotnisko
 • transport klimatyzowanym mikrobusem / autokarem
 • zakwaterowanie w hotelach 3*/4* w Tbilisi, Kutaisi, Gudauri i Batumi w pok. 2-os., dopłata do pok. 1-os. 360 USD/os.
 • posiłki według programu
 • opiekę polskiego pilota
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu

POLKA KOMFORT

 • jazdę jeepami do kościoła Świętej Trójcy w górach Kaukazu
 • degustację wina w lokalnej winiarni
 • udział w wypieku tradycyjnego gruzińskiego chleba oraz w przygotowaniu churkchela
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów według programu
 • obsługę lokalnego przewodnika

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • wydatków natury osobistej i innych świadczeń nie wymienionych powyżej oraz napiwków, napoi do posiłków

 

UWAGI

 • Cena skalkulowana dla grupy min. 20 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie.
 •  Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem.
 • Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.
gruzja